Czy nauka online ma sens? Warto uczyć się angielskiego?

Czy można nauczyć się angielskiego online?

Tak, zdecydowanie można się nauczyć. Od wielu lat uczę osoby i firmy online. Nie jest to wielka nowość że siedzimy przy komputerze z dala od naszego nauczyciela i uczymy się języka angielskiego. Dla wielu kursantów tak wygląda nauka od dawna.

Co się naprawde zmieniło przy zajęciach online?

Ilość osób w grupach się zmieniła. Dawniej przed epidemią grupy stacjonarne były liczne. Każdy kto chciał uczyć się w grupie udał się do lokalnej szkoły językowej i dopisał się do grupy. Więc każda grupa miała około 8 osób. Grupy online jednak były najczęściej mniejsze ponieważ były dla firm lub osób którzy chcieli uczyć się indywidualnie. 

Podsumowując różnica polegała na tym że w prywatnych szkołach grupy “internetowe” były małe a grupy “stacjonarne” miały o wiele więcej słuchaczy.

Obecnie większość osób/grup przeszło na naukę zdalną. Grupy “indywidualne”, firmowe oraz zwykłe spotykają się w internecie. Jednak ilość osób uczących również obniżyła się więc można powiedzieć że ilość osób w każdej grupie zmalała. 

Zostaje pytanie czy lepiej jest być w ośmioosobowej grupie na miejscu w szkole językowej czy w czteroosobowej grupie online?  Ja uważam że z punktu widzenia nauki wersja online wcale nie jest gorsza pod tym względem.

Leave a Comment

Scroll to Top